MENÜ   X

HİZMETLER

KONAKLAMA

Finike Portakalı eşliğinde, Limyra ve Limyros Nehri'nin eşsiz manzarasında çevreci ve sürdürülebilir bir doğal yaşam köyü.

Finike'nin tarımı, tarihi ve doğası TurkuazKöy'de. Coğrafi İşaretli Finike Portakalı'nın yetiştiği portakal bahçeleri içerisinde ve Limyros Nehri kenarında dinlenmenin ve huzurun tadına varın.

Ahşap odalarımızda konforunuz için klima, minibar, tv ve diğer tüm detaylar vardır. Finike'de köy kahvaltısı ile meşhur olan restoranımızda yöresel lezzetler ile birlikte dünya mutfağından da yemekler tadarken köyümüzün güzel manzarasını seyredin.

Ayrıca Bereketli Limyros Nehri adıyla tarihe geçen ve bugünlerde Gökçay olarak adlandırılan tatlı suya güvenli bir şekilde girmenizi sağlayan doğal havuzumuz mevcuttur.

Finike ve çevresinde her mevsim gezilecek farklı noktalar vardır. Limyra antik şehri ile bahçelerimiz ile iç içedir ve Myra, Arykanda ve Rhodiapolis ise yarım saat uzaklıktadır. Görülmesi gereken Gökbük Kanyonu, Karaöz, Gelidonya Feneri, Adrasan ve Suluada, Kekova ve Kaleköy, Alacadağ Milli Parkı, Elmalı vb. bir saatlik uzaklıktadır. TurkuazKöy konforlu bir dinlenme ve huzur tatili sunmanın ötesinde portakaldan zeytine, koylardan tarihine kadar Finike'nin tüm doğal güzelliklerini sizlerle paylaşıyor.

Bununla birlikte 12 ay boyunca hasadını yaptığımız narenciye ürünlerini de otelimizde konaklayan misafirlerimize özel indirim ve fırsatlarla kapınıza kadar getiriyoruz. Dilerseniz hasat, bakım, reçel yapımı vb. faaliyetlere de katılabilirsiniz. Ama her şeyden güzeli ovayı hatta Finike körfezini kaplayan o müthiş portakal çiçeği kokusunu tüm gün parfüm gibi koklayacağınız Nisan ayına rezervasyon için lütfen gecikmeyin.

TurkuazKöy'de Görüşmek Dileğiyle.

 

 

RESTORAN

Turkuaz Köy'de birbirinden lezzetli yöresel ürünler ile köy kahvaltısı keyfi sizleri bekliyor. Dalından koparılan taptaze portakal ve greyfurt suyu ile beraber Beyaz Limon'dan ürettiğimiz limonata tüm sezon boyunca hizmetinizde sizlere sağlık ve enerji veriyor.